Albania BeautyHamburgu ne kater dite

Zbuloni bukurite e Qytetit te dyte ne Gjermani per nga madhesia dhe rendesia ekonomike, me 1.780.000 banore. Hamburgu u vizitua ne vitin 2008 nga 4 miljon Turiste nga e gjithe bota dhe keshtu ishte Qyteti me i vizituar ne Gjermani ,Fluturimi me linjen Malev. Tirane-Budapest-Hamburg. Shoqerimi i grupit behet nga Guida jone per gjate udhetimit dhe qendrimit.

Dita e pare.
Nisja nga Aeroporti i Rinasit per ne Hamburg. Mberitja ne Hamburg dhe transferta ne hotel. Ne varesi te kohes se mberritjes do te kemi dhe programin e vizitave ose nje mbasdite shoping ne nje qender te madhe tregtare me te gjitha llojet e dyqaneve.


Dita e dyte
Pas mengjesit ne hotel, fillojme programin e vizitave ne Hamburg, ne qender, ku do te shohim Bashkine e Qytetit e ndertuar ne vitin 1897, e cila mbizoteron qendren e qytetit me arkitekturen e saj. Me pas do te vizitojme Parkun madheshtor Planten und Blomen qe ndodhet ne qender te qytetit ku ndodhet dhe kopeshti Japonez i luleve, me i madhi ne gjith Europen. Mbasditja vone, e lire per shetitje individuale ose ne grup. Darka ne hotel.

Dita e trete
Pas mengjesit ne hotel,  do te bejme nje udhetim mbreselenes me anije dhe do te kemi mundesi te vizitojme pjese te portit te Hamburgut, me permasa gjigande dhe objekte te qytetit. Shetitja me anije eshte nje atraksion per cdo turist qe viziton Hamburgun.


Dita e katert

Pas mengjesit ne Hotel, Do te kemi nje shetitje me Autobuz neper zonat me te bukura te Hamburgut dhe transferten ne Aeropor. Kthimi ne Shqiperi.

Cmimi I ketij udhetimi per person ne grup min 20 Pax eshte 230 Euro


Ne cmim perfshihen:
-    Transferta Aeroport-Hotel-Aeroport
-    Akomodimi ne Hotel me 3*me mengjes dhe darke
-    Vizite Panoramike me Autobus te prenotuar neper Hamburg
-    Vizita Panoramike me Anije e portit dhe e Qytetit

Ne cmim nuk perfshihet:
-    Bileta e Avjonit vajtje-ardhje
-    Pagesa e Vizes Gjermane
-    Cdo pagese tjeter pervec atyre qe perfshihen ne cmim

Foto te Objekteve qe do te vizitohen

For more information please contact:

Attractive travel
Bardhok Biba str. Nr. 2
Tel: +355 (0) 42 244347
Mob: +355 682020013
Fax: +355 (0) 42 244347
e-mail:  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
web: www.attractive-travel.com

 
          
Novasol
 

28.000 Apartamente dhe Vila pushimesh.

Zgjidhni ambjentin tuaj te preferuar per pushime!